Voeding 125V AC, 50 Hz, uitgangstrafo niet aangesloten, belasting 3 stuks 230 V, 100 W gloeilampen
Ch3: sinus op de uitgang (achter de uitgangselko)
A (Ch1): stuurpulsen gemeten op een extra wikkeling van de impulstrafo
B (Ch2): spanning op knooppunt van de twee FET's, diode's, en spoel
C (Ch4): stroom drain bovenste FET en diode
D (Ch4): stroom drain bovenste FET en diode
Alle traces op Ch3 na laten twee perioden van het 100 kHz PWM signaal zien.
De massa van de Ch3 probe is niet aangesloten. Voor de meting is de massa aangesloten op de stuurschakeling. Door deze omweg is er nogal wat storing rond de sinus te zien.
De stuurspanningsnivo's op Ch1 zijn afwijkend ten opzichte van de echte nivo's door een kleiner aantal windingen op de stuurtrafo.
Ch4, trace D: let op de stroom piek van dik 7 Ampere, trace C: de piek in detail.
De voorgaande enkelfase inverter is omgezet naar een driefasen inverter. De aansturing van de MOSFET's is verbeterd. Wel bestaan er nog problemen met de stabiliteit. De eindtrap wordt gevoed uit een symetrische spanning wat problemen met de symetrie kan opleveren. Een toekomstige verbetering is het voeden uit een asymetrische voeding. Hiervoor is wel een extra eindtrap voor een eventuele neutraal nodig.
Schema 3-fasen inverter 115 V, 400 Hz
Schema bijbehorende voeding